Новини

45 років з дня заснування Київської міської дитячо-юнацької спортивно-технічної школи з автомотоспорту ТСО України

23 жовтня 2023 року виконується 45 років з дня заснування Київської міської дитячо-юнацької спортивно-технічної школи з автомотоспорту ТСО України.

Інформація про діяльність ДЮСТШ була надана з нагоди 40 річчя. Тому сьогодні звітуємо про діяльність школи за п’ятиріччя.

Рішенням Київської міської організації ТСО України з 2020 року на базі ДЮСТШ працюють секції з авто, судо і авіа модельного спорту. До складу команд увійшли провідні спортсмени України та м. Києва, неодноразові переможці міжнародних змагань та Чемпіонатів і Кубків України.

Секція картингу

ДЮСТШ залишається провідною структурою ТСО України з технічних видів спорту. Колектив ДЮСТШ щорічно є Організатором відкритих етапів Чемпіонатів та Кубків ГО «ТСО УКРАЇНИ» з картингу. На кожних змаганнях приймало участь понад 100 пілотів із 14-16 областей України. В цих змаганнях участь приймають і вихованці ДЮСТШ та показують визначні результати, неодноразово стаючи переможцями та призерами. Особливих результатів досягли Бойко Андрій, Салімов Михайло, Пугач Роман, Гужвій Павло та інші.

Окрім всеукраїнських змагань ДЮСТШ щорічно проводить 5-етапний зимовий та 3-етапний літній відкритий Чемпіонат м. Києва серед членів ТСО України та учнівської молоді. На кожних змаганнях приймають участь від 40 до 60 спортсменів. Не завадив ДЮСТШ і військовий стан в державі. Так у 2022-2023 роках школа провела 7 змагань Чемпіонату м. Києва та етап відкритого Чемпіонату ГО «ТСО УКРАЇНИ». У цих змаганнях вихованці школи не пасли задніх. Бойко Андрій посів 1 місце, Салімов Михайло 2, Кучер Павло 3 місце у загальному заліку. А гуртківці 1-го року навчання Бойко Денис, Ткаченко Петро, Ткаченко Анна, Пугач Марк, Багрій Макар та Веретко Святослав ставали переможцями і призерами окремих етапів цих змагань.

Секція автомодельного спорту

Цюман Святослав, Коломієць Андрій, Крайнюков Артем, Жевага Олекандр, Спінатій Тимур
Керує секцією президент Федерації автомодельного спорту України, Заслужений тренер України, Майстер спорту України Міжнародного класу Віктор Валентинович Качур, який з 1980 року підготував 58 Майстрів спорту СРСР та України. До складу команди увішли провідні спортсмени України та м. Києва. Це Майстер спорту України Міжнародного класу Дмитро Чуб, Майстри спорту України Дмитро Кот, Антон Качур, Віктор Литвиненко, Володимир Федоренко, Олександр Жевага, Тимур Спінатій та інші.

Вихованці секції школи складають костяк Національної збірної команди України, яка ставала чемпіоном Світу, багаторазовим чемпіоном Європи, володарем Великого Кубку Європи.

Напрямки автомодельного спорту, які культивуються в секції:

-радіокеровані автомоделі;
-трасові автомоделі;
-кордові моделі.

Таблиця результатів Київських спортсменів за останні 5 років:

рік Загальне місце

(рейтинг регіонів)

золото срібло бронза
2020 2 36 31 10
2021 4 12 13 9
2022 1 5 5 8
2023 на 01.09 12 15 16

* Під час війни кількість змагань зменшилась на 2/3

Заняття автомодельним спортом формує у молоді інтерес до техніки і науки, дає знання, які необхідні майбутнім інженерам.

Секція судомодельного спорту

Смольников Олексій, Смольников Іван, Смольніков Володимир, Деміденко Сергій, Ігнатенко Геннадій, Норкін Ілля, Смольников Андрій, Пасхалова Лариса
Керує секцією президент ГО «Федерація судномоделізму і судомодельного спорту України», заслужений тренер України Сергій Степанович ДЕМІДЕНКО. Окрім нього на громадських засадах тренують спортсменів: секції «М» — тренер 1 категорії МСУМК Лариса ПАСХАЛОВА, секції «А/В» — тренер 1 категорії ЗМСУ Смольніков Володимир, секції «FSR» — МС Ніколаєнко Олег.

До складу команди увішли провідні спортсмени України та м. Києва. Це МСУМК, рекордсмен світу, багаторазовий чемпіон світу та Європи Олексій Смольников, КМСУ, 2-х разовий рекордсмен світу, багаторазовий чемпіон світу та Європи Іван Смольников, МСУМК, багаторазовий чемпіон світу та Європи Олексій Смольников, МСУМК, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів світу, Європи та України Олександр Осташевський, МСУМК, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів світу, Європи та України Сергій Яворський, МСУ, багаторазовий чемпіон України Олег Ніколаєнко, МСУ, багаторазовий чемпіон України Михайло Гаєвський, КМСУ, багаторазовий чемпіон України Ігор Пархоменко та інші.

Спортсмени школи гідно захищають честь України на міжнародній арені, за останні 5 років було встановлено 2 рекорду світу на Чемпіонатах світу та Європи вибороли:

1 місць – 33;
2 місць – 13;
3 місць – 8.

На чемпіонатах та кубках України за останні 5 років команда школи 17 разів займала 1 місце, 8 раз – 2 місце, 6 раз – 3 місце.

Секція авіамодельного спорту

Керує секцією член президії Федерації авіа модельного спорту України, заслужений тренер України Ігор Миколайович Міленін.
До складу команди увішли провідні спортсмени України та м. Києва.

За останні 5 років члени авіамодельної секції ДЮСТШ неодноразово підіймались на п’єдестали Чемпіонатів Світу та Європи, Кубків Світу, як серед дорослих та юніорів. Так вихованці секції Міленін Данило та Чорний Іван у 2022 році стали першим та другим серед юніорів по підсумкам Кубку Світу з авіамодельного спорту у класі моделей повітряного бою. На чемпіонаті Світу 2022 року у Польщі член секції Побийпеч Макар зайняв третє місце у класі швидкісних авіамоделей. Збірна команда Україна з кордових авіамоделей, у складі якої було четверо членів авіамодельної секції ДЮСШТ, виборола найбільше нагород на Чемпіонаті Європи 2023 року у Польщі, та Іван Чорний став другим у класі моделей повітряного бою, а Макар Побийпеч виборов друге місце у класі швидкісних моделей літаків.

Багато спортсменів школи знаходяться в лавах Збройних Сил України, здійснюють волонтерську діяльність, допомагають у ремонті та налаштуванні військового обладнання.

На даний час набрані і працють учбові групи, а спортивні команди готуються до змагань 2024 року. Віримо, що завдяки Збройним Силам України війна незабаром закінчиться перемогою і Україна повернеться до мирного життя.

Дирекція та вихованці школи щиро вдячні Київській міській організації ТСО України, в особі голови- Ніколаєнко Ольги Миколаївни та заступника голови- Солов’я Сергія Володимировича за увагу та всебічну допомогу.

Директор
ДЮСТШ з автомотоспорту ТСО України Валерій БІЛИК