ГоловнеНовини

Спортивно-масова та військово-патріотична діяльність Київської міської організації Товариства сприяння обороні України у 2015 році

ТСОУ

ТСОУКиївська міська організація ТСО України функціонує на підставі Статуту у складі Товариства сприяння обороні України. Зареєстрована Управлінням юстиції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 10 серпня 1993 року.
Товариство співпрацює з структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними державними адміністраціями у місті Києві, загально-освітніми, професійно-технічними та вищими навчальними закладами столиці, профспілковими, громадськими організаціями та громадськістю міста Києва.

Станом на 01.01.2016 року Київська міська організація ТСО України об’єднує 10 районних організацій, 10 спортивно-технічних клуби, спортивно-технічний центр, дитячо-юнацьку спортивну школу з радіоспорту, дитячо-юнацьку спортивно-технічну школу з автомотоспорту, морську школу, автошколу, клуб службового собаківництва, стрілецький спортивний клуб, а також 369 секцій та гуртків в первинних організаціях, при спортивно-технічних клубах, спортивних клубах, загально-освітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах міста Києва.

Протягом року міська організація, спільно з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, районними у м. Києві структурними підрозділами з питань освіти і науки, молоді та спорту, державними і громадськими організаціями, проводила відповідну роботу щодо реалізації державної політики та програм розвитку військово-патріотичного виховання, фізичної культури і спорту, в особливості військово-прикладних видів спорту, а саме: радіоспорту, підводному спорту, картингу, мотоспорту, стрілецькому спорту, автомобільному спорту, модельним видам спорту (автомодельному, судномодельному, авіамодельному), спорту з собаками, військовому багатоборству як серед учнівської та студентської молоді так і серед дорослого населення.

В спортивних секціях та гуртках Товариства працюють кваліфіковані тренери-викладачі, методисти, які виховують спортсменів високої кваліфікації, членів збірних команд міського Товариства, що приймають участь у змаганнях всеукраїнського, європейського і світового рівня.
Чисельність усіх працівників міської організації складає 530 чоловік, у тому числі: 10 голів районних організацій, 114 працівників спортивно-технічних клубів, 33 працівники міського комітету, 36 працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 3 інструктори службового собаківництва, 1 працівник спортивно-стрілецького клубу та 333 викладачі–методисти в гуртках та секціях первинних організацій.

Кількість членів організації складає понад 18 тисяч чоловік, що говорить про потужність міського Товариства та подальший його розвиток.
В 2015 році наші спортсмени в дуже важких та скрутних фінансово-економічних ситуаціях досить успішно виступали, як на всеукраїнських так і на європейських та світових змаганнях.

Так на чемпіонатах та кубках світу завойовано 26 медалей, з яких: 11- золотих, 6 – срібних та 9 – бронзових; на чемпіонатах та кубках Європи, здобуто: 81 медаль, з яких: 44 – золоті, 28 — срібних та 9 – бронзових, на чемпіонатах України та всеукраїнських змаганнях завойовано 366 медалей, з яких: 149 — золотих, 124 — срібних та 93 — бронзових.

Найбільший вклад в залік Товариства внесли: дитячо-юнацька спортивна школа з радіоспорту (290 медалей та 26722 очки, директор Петровський А. П.), підприємство «МСТК» в якому якісно працюють секції з авіамодельного, судномодельного та автомодельного спорту (182 медалі та 20441очок, директор Мельниченко Р. В.), досить успішно працювали з дітьми та молоддю у спортивно-технічному центрі «Відродження» (директор Бахарєв С.О.), дитячо-юнацькій спортивно-технічній школі з автомотоспорту (директор Савенко С. К.), клубі службового собаківництва (голова Мазуренко Т. В.).
Аналізуючи розвиток даних видів спорту, зазначаємо, що хороші перспективи на 2015 спортивний рік мають спортивні секції з картингу, стрілецького спорту, автомотоспорту та військово-спортивного багатоборства.

Протягом року в Товаристві підготовлено: 1- заслужений майстер спорту, 2- майстри спорту міжнародного класу, 7- майстрів спорту, 19- кандидатів у майстри спорту, 9- першорозрядників та 47- масових розрядів.

Досить активну участь міська організація приймала у проведенні всеукраїнських змагань, за безпосередньою участю якої було проведено 5 таких заходів, що пройшли на високому організаційному рівні, а також 35 міських змагань.

Для участі спортсменів Товариства у зазначених вище змаганнях та проведення різноманітних заходів було виділено 145 тисяч гривень.
Зважаючи на ситуацію, що склалась в Україні, все більш масовими, популярними та всеохоплюючими, особливо серед школярів та студентів, є заняття з військово-прикладних багатоборств та кульової стрільби, кількість тих хто займається в секціях, складає більш як 16,2 тис. юнаків та дівчат.

Як приклад, можна відзначити проведення міських військово-патріотичних та спортивно-масових заходів Київською міською організацією спільно з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації (загальноосвітні та професійно-технічні навчальні заклади), Київським міським відділенням Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Київським міським військовим комісаріатом, та зацікавленими організаціями які були проведені протягом року, а саме:

  • ІІ-етап (міський) Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед збірних команд навчальних закладів м. Києва;
  • Військово-спортивні змагання з вогневої підготовки серед збірних команд загальноосвітніх навчальних закладів «Снайпер столиці» м. Києва;
  • Тестові змагання-випробування з військово-спортивного багатоборства серед збірних команд загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів м. Києва;
  • Спартакіада з військово-спортивного багатоборства серед збірних команд загально-освітніх навчальних закладів м. Києва;
  • Спартакіада з військово-спортивного багатоборства серед збірних команд професійно-технічних навчальних закладів м. Києва;
  • І-а спартакіада з військово-спортивного багатоборства серед збірних команд вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації м. Києва;
  • Для подальшого правильного та ефективного вирішення питань щодо розвитку спортивно-технічних, військово-прикладних видів та військово-патріотичного виховання та оборонно-спортивної роботи Товариством проводяться нові форми роботи, пошук та залучення зацікавлених організацій та фахівців до співпраці.

З цією метою при Київській міській організації вже два роки працює Координаційний центр з військово-патріотичного виховання та оборонно-спортивної роботи, який координує та організовує спільну роботу з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Київським міським відділенням Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, Київським міським військовим комісаріатом, районними організаціями та спортивно-технічними клубами Товариства сприяння обороні України, громадськими організаціями, активістами, що займаються питаннями військово-патріотичного виховання та популяризації військово-технічних та прикладних видів спорту.

Робота Центру побудована в першу чергу для консолідації усіх патріотично налаштованих громадян та підготовки їх до захисту Вітчизни.
Зазначаємо, що за час діяльності Центру суттєво підвищився рівень організації, координації та проведення заходів.

Всі заходи, які проводяться Товариством та участь спортсменів у змаганнях регулярно висвітлюються на сайтах районних та міської організацій.

Голова Київської міської організації ТСО України
О. М. НІКОЛАЄНКО