Київська міська організація Товариства сприяння обороні України
(правонаступник Добровільного Товариства сприяння армії, авіації  та  флоту)

Функціонує на підставі Статуту у складі Громадської організації «Товариство сприяння обороні України». Зареєстрована Управлінням юстиції виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 10 серпня 1993 року.

Адреса організації: 03056, м. Київ, вул. Гетьмана, 27 (1 поверх).
Телефони: 457-09-84; 457-78-78; факс: 457-09-56.
e-mail: kiev@tsou.org.ua, www.tso.kiev.ua

Київська міська організація ТСО України тісно співпрацює з  структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними у місті Києві державними адміністраціями,  Київським  міським  військовим  комісаріатом, загальноосвітніми, професійно-технічними та вищими  навчальними  закладами столиці, громадськими організаціями, а також громадськістю міста.

Міське Товариство об’єднує роботу 10 районних організацій, 10 спортивно-технічних клуби, спортивно-технічний центр, дитячо-юнацьку спортивну школу з радіоспорту, дитячо-юнацьку спортивно-технічну школу з автомотоспорту, морську школу, автошколу, клуб службового собаківництва, стрілецький спортивний клуб, а також більш як 200 секцій та гуртків в первинних групах при загальноосвітніх, професійно-технічних,  вищих навчальних закладах та клубах міста Києва зі спортивно-технічного і військово-патріотичного направлення. Працівники міського Товариства здійснюють підготовку робітничих кадрів у 12 навчальних закладах.

В цих закладах готуються:

  • водії мото- і автотранспортних засобів;
  • інструктори з індивідуального навчання водінню;
  • судноводії малих суден;
  • водолази, матроси-рятувальники;
  • машиністи компресорних установок;
  • водії навантажувачів, стерилізаторники матеріалів;
  • стропальники, наповнювачі балонів, оператори ліфтів;
  • охоронників.

Організація має для навчання відповідну сучасну матеріально-технічну базу, досвідчений склад викладачів, майстрів виробничого навчання та інструкторів.

Велика увага в Товаристві приділяється розвитку спортивно-технічним та військово-прикладним видам спорту, а саме: радіоспорту, підводному спорту, картингу, мотоспорту, стрілецькому спорту, автомобільному спорту, модельним видам спорту (автомодельному, судномодельному, авіамодельному), військово-спортивному багатоборству серед допризовної та призовної молоді, спорту з собаками.

В спортивних секціях та гуртках працюють кваліфіковані тренери-викладачі, які виховують спортсменів високої кваліфікації, членів збірних команд міського Товариства, що приймають участь у змаганнях всеукраїнського, європейського і світового рівня.

В час, коли громадяни України стають безпосередніми захисниками долі нашої країни та без перебільшення долі Європейських країн та світової спільноти, одним з основних напрямків статутної діяльності міського Товариства є військово-патріотичне виховання, особлива увага приділяється учнівській та студентській молоді, адже багато викладачів предмету «Захист Вітчизни» є головами первинних груп Товариства. Як правило, це ентузіасти своєї справи, що, незважаючи на брак коштів, відсутність інших матеріальних заохочень, формують у підлітків світогляд патріотів України.

Організація постійно проводить заходи, приурочені пам’яті жертв у  ІІ-й Світовій війні, місячники з нагоди Дня Революції Гідності, Дня Захисника України, Дня Збройних Сил України, інших знаменних дат в новітній історії держави. Стали традиційними заняття з гуманітарної підготовки курсантів навчальних закладів, уроки мужності, зустрічі з ветеранами війни, Збройних Сил України та учасниками АТО.

Організація приймає активну участь у міських та загальнодержавних програмах та проектах, а саме: Київської міської програми «Київ спортивний на 2016-2018 роки», «Програми поліпшення організації підготовки громадян до військової служби, приписки до призовної дільниці, призову на строкову службу та військово-патріотичне виховання молоді на 2016-2020 роки», Проект з військово-патріотичного виховання серед учнівської та студентської молоді міста «День в Українській Армії».

Впроваджує в дію Указ Президента України від 13.05.2015 року «580/2015 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», окремого доручення Міністерства оборони України від 29.02.2016 року № 4211/у/1-2015 та рішення першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 25.12.2015 року № 335/5500 «Про надання методичної та організаційної допомоги громадським організаціям і об»єднанням  патріотичного  спрямування».

Голова: Ніколаєнко Ольга Миколаївна.