ГоловнеПолітика

Спільне звернення інститутів громадянського суспільства в сфері національно-патріотичного виховання

ТСОУ

Прем’єр-міністру України
Яценюку Арсенію Петровичу
01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Спільне звернення інститутів громадянського суспільства в сфері національно-патріотичного виховання

Шановний Арсенію Петровичу!

Враховуючи важливість та необхідність швидкого і якісного відродження та впровадження національно-патріотичного виховання, що є частиною національної безпеки і обороноздатності держави та інструментом утвердження громадянської єдності на основі національно-патріотичних та демократичних цінностей, для створення та розвитку ефективної системи національно-патріотичного виховання, забезпечення координації, системних та узгоджених дій органів державної влади в зазначеній сфері просимо Вас створити Державне агентство з питань національно-патріотичного виховання (далі – Державне агентство) як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовуватиметься і координуватиметься Кабінетом Міністрів України через Міністра молоді та спорту України зі штатним розписом до 40 посадових одиниць.

Варто зазначити, що при традиційному механізмі організації роботи в сфері національно-патріотичного виховання структурними підрозділами органів виконавчої влади і органами місцевого самоврядування патріотизм часто тлумачиться у вузькому регіональному розумінні і тому подекуди суперечить державним інтересам та вимогам часу. А відсутність єдиної державної політики, узгодженого формату, центру координації та контролю призводить до незадовільних результатів та неефективного використання бюджетних коштів.

Тому серед основних завдань Державного агентства бачимо розвиток комплексної системи національно-патріотичного виховання, особливо на території східних та південних регіонів України, з метою консолідації української нації, утвердження української ідентичності – на противагу негативному зовнішньому інформаційно-психологічному впливу та продукуванню світоглядно-ціннісної дезорієнтації серед населення України тощо.

Підтвердженням необхідності виконання згаданих завдань є результати останніх соціологічних досліджень проведених на замовлення Програми Розвитку ООН в Україні (UNDP), зокрема — в середньому по Україні 14,71% молоді ні за яких обставин не готові у разі необхідності захищати свою країну зі зброєю в руках. При цьому, в областях, які в силу геополітичної ситуації і агресії РФ проти України повинні бути найбільш мобілізовані до оборони, ці показники ще гірші. Так, відсоток молоді, яка не буде за жодних обставин захищати свою країну зі зброєю в руках, в таких областях більше 20%:

Донецька — 30,06%
Луганська — 34,51%
Харківська — 26,19%
Чернігівська — 24,25%
Херсонська — 23,16%
Запорізька — 21,19%
Закарпатська — 21,52%

Також, з метою формування та реалізації ефективної державної політики в зазначеній сфері, пропонуємо передати в підпорядкування Державного агентства Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Український державний центр позашкільної освіти, відділ нормативно-методичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей департаменту оздоровлення та санаторно-курортного лікування Міністерства соціальної політики України, оптимізувавши штат зазначених структур та ліквідувавши наявні радянські рудименти, які ніяким чином не сприяють формуванню української ідентичності та всебічному розвитку дітей та молоді.

Окрім цього, з метою залучення до роботи в Державному агентстві найкращих фахівців доцільно акцентувати увагу на важливості забезпечення належного рівня оплати праці державних службовців. Тому просимо Вас також доручити Міністерству фінансів України розробити механізми для того, щоб у державних службовців, відповідальних за розвиток національно-патріотичного виховання, яке є фундаментом національної безпеки країни, заробітна платня була не нижча ніж у співробітників нової патрульної поліції в м. Київ.