ГоловнеНовини

Високий професіоналізм – головне у роботі собаководів!

05 – 08 серпня 2020 року в місті Нікополі відбулися навчально-тренувальні збори для кінологів, фахівців силових відомств, установ та власників собак, а також відкриті змагання ГО «ТСО України» зі службового дресирування за програмами «Загальний курс дресирування та «Захисно-караульна служба».

Як відомо, собака — один з найстаріших та найвідданіших друзів та супутників людини. Сучасна цивілізація віддала багато зусиль для приручення собаки та її дресирування. Найстарішою та найдосвітченішею організацією, що пов’язана з кінологією на теренах нашої країни, є Товариство сприяння обороні України. Вирішуючи загальні теоретичні та практичні питання кінології, є необхідність залучати різноманітних фахівців з різних регіонів країни. Прикладом такої плідної співпраці і були дані кінологічні збори. Теоретичні та практичні заняття були в основному присвячені підготовці собак по базових програмах: ПКД (початковий курс дресирування), ЗКД (загальний курс дресирування). Також розглядалось багато вузькоспеціалізованих питань. Серед фахівців, що проводили як практичні, так і теоретичні заняття зі слухачами була керівник Київського міського клубу собаківництва ТСО України Валерія Подзубанова.

Кульмінацією зборів стали відкриті змагання зі службового дресирування, в яких прийняли участь представники з різних регіонів України. Суддівська колегія в складі директора ЦКС ГО ТСО України — Івахової Ірини Володимирівни та заступника начальника Національної поліції у Донецькій області Пронь Сергія Володимировича зазначили значний високий рівень підготовки собак та провідників у багатьох обласних осередках. Незважаючи на різноманіття природних та техногенних факторів, учасники команди Київського міського клубу собаківництва ТСО України виявили велику ступінь стійкості, гарний вишкіл та професіоналізм, завдяки чому всі спортсмени виконали залікові вимоги.

Інструктор — методист
секції собаківництва КМО ТСО України Олександр Кюрчев